O nas

Falcon Investment Management jest funduszem inwestycyjnym aktywnie działającym na rynku parków handlowych w Polsce. Strategia firmy zakłada budowę silnego portfolio obiektów handlowych na własność. Z uwagi na długoterminowy horyzont inwestycji, w centrum zainteresowania funduszu są przede wszystkim dominujące obiekty – zarówno pod względem skali, jak i lokalizacji, tzw. Power Centres – dobrze zlokalizowane i dogodnie skomunikowane, oferujące sklepy wiodących marek atrakcyjnych z punktu widzenia klientów, a co za tym idzie – skupiające ruch z ościennych miejscowości.

Falcon Investment Management aktywnie inwestuje i powiększa portfel nieruchomości w oparciu o różne modele działania: akwizycje gotowych obiektów, różne formy współpracy z partnerami biznesowymi, a także własny development. Firma kładzie duży nacisk na współdziałanie z innymi podmiotami rynkowymi: właścicielami terenów inwestycyjnych, sprzedającymi czy wykonawcami. Wśród dotychczasowych partnerów Falcon Investment Management można znaleźć takie podmioty, jak: Acteeum Central Europe, Refield, Multishop czy Genesis Property.

Siłą firmy jest zespół, który tworzą najlepsi eksperci rynkowi z wieloletnim doświadczeniem branżowym zdobytym w pracy dla deweloperów, sieci handlowych czy agencji doradczych. W strukturze funduszu znajdują się działy odpowiedzialne za ekspansję i nabywanie nieruchomości, wynajem, kwestie techniczne, prawne oraz finansowe.

Prasa o nas:

Falcon Business Mixer 2022